جک سوزوکی , مشخصات فنی جک سوزوکی
نوشته شده توسط : sara

مشخصات فنی جک سوزوکی

جک سوزوکی

جک پارکینگی سوزوکی ، رو یکی از ارزان قیمت ترین محصولات جک درب پارکینگ موجود در بازار است
که در کنار قیمت اقتصادی خود از کیفیت ساخت قابل قبولی برخوردار است. تمامی محصولات جک دربازکن سوزوکی دارای گارانتی 18 ماهه میباشد.
جک درب پارکینگ سوزوکی نوعی جک درب پارکینگ ایرانی است که کاملا توانایی رقابت با درب اتوماتیک خارجی را داراست و شامل خصوصیات کلی زیر است:
چند سالی است که جک پارکینگی ایرانی به دلایل بالا رفتن کیفیت، خدمات پس از فروش بلند مدت و مناسب و همچنین قیمت اقتصادی در ایران فراگیر شده است. در حال حاضر چند شرکت تولید کننده سخت در حال جا انداختن جنس خود در بازار و بزرگتر کردن سهمشان هستند که ما در این بین تنها به جک سوزوکی می پردازیم.

    این رو هم بخونید:

 

سوزوکی
    مقایسه جک پارکینگی ایرانی یال، سوزوکی و فراز سیماران


اما در این بین سوزوکی یک تازه وارد محسوب می شود که با اینکه به تازگی وارد شده است اما سهم خوبی از بازار جک پارکینگی ایرانی را بدست آورده است. اما چه عاملی باعث شده که جک پارکینگی سوزوکی در ظرف چند سال اینقدر معرف شود که بسیاری در مورد خوب  یا بد بودن آن نظر خواهی کند.
جک پارکینگی سوزوکی

دو علت اساسی را می توان عامل موفقیت جک سوزوکی در بازار ایران دانست. در وهله اول قیمت پایین این جک پارکینگی می باشد که نظر مشتریان را به خود جلب نموده و تقریبا ارزانترین جک پارکینگی معتبر در ایران است. مورد بعدی تبلیغات صحیح و کارآمد شرکت سوزوکی است که این جک را به خوبی و با شرایط مناسب به فروشنگان ارائه نموده است.
از نظر کارشناسان جک سوزوکی خوب است یا بد؟

جک پارکینگی بد جکی است که احتمال خرابی آن بالا باشد و حالا سوال این است که آیا جک سوزوکی زیاد خراب می شود که در پاسخ به این سوال به علتهای خرابی جک درب سوزوکی میرسیم و اینکه شرکت سوزوکی برای رفع آن چکارکرده است.
از کار افتادن مدار کنترل

از کار افتادن یا خرابی مدار کنترل جک سوزوکی در مدل سیتی وان دیگر به یک امرعادی تبدیل شده بود که شرکت سوزوکی برای رفع این مشکل مدل مدار کنترل رز را معرفی نمود که بسیار کارا و تقریبا میزان خرابی این جک را به صفر رساند. این مورد بسیار آزار دهنده بود اما شرکت سوزوکی به موقع به داد محصول خود رسید و این مشکلات را پایان داد. البته این شرکت برای همه مشتریان خود که با این گونه مشکلات روبرو بودند خدمات تعویض رایگان برد اصلی را انجام میدهد.
جدا شدن سرجک از روی شفت

این مورد نیز در تعدادی از بازوهای سوزوکی دیده است. به گونه ای که پس از مدتی سر جک از روی شفت جدا شده و نیاز به تعویض بازو وجود دارد. شرکت سوزوکی برای از مرتفع کردن این مشکل سرجک را تقویت نموده و از موادی برای استهکام این قسمت استفاده نموده است. اکنون تمام بازو ها با شفت تقویت شده عرضه می شوند ونگرانی ای بابیت این موضوع وجود ندارد. شرکت سوزوکی تمام جکهایی که در گذشته نصب شده بودند و با این مشکل روبرو شده اند را به رایگان تعویض می نماید.
خرابی چشمی

این مورد هم یکی از شایع ترین مشکلات جک پارکینگی سوزوکی بود که به علت استفاده از مواد نامناسب روی چشمی ایجاد می شد. شرکت سوزوکی بسیار تلاش کرد تا با تغییراتی در مواد اولیه و قالب این مشکل را بر طرف کند ولی در این امر موفق نبود و سوزوکی ر آخر تصمیم کرفت چشمی جک کنترلی خود را جمع آوری کرده و بجای آن چشمی های جدیدی از یک برند معتبر به مشتریان خود ارائه دهد.
مشکل در خلاص کردن جکها

این مشکلی قدیمی در جک  سوزوکی بوده که شرکت چرخدنده داخلی این جک را اصلاح کرده و اکنون به ندرت مشکلی در خلاص کردن بازوها دیده می شود. البته تمام جک ها برای خلاص شدن نیاز به روشی خاص دارند تا بتوان جک راحتی به حالت دستی تغییر داد.
نتیجه گیری در مورد جک پارکینگی سوزوکی

سوزوکی برای کامل شدن سالهای سختی را پشت سر گذاشت و بر مشکلات زیادی فائق شد. شاید اگر دو سال پیش کسی در مورد جک پارکینگی سوزوکی نظر می خواست نمیشد به صورت قطع آن را توصیه کرد. اما اکنون پس از اصلاح مشکلات میتوان به این جک با خدمات مناسب تعویض اعتماد کرد. به نظر کارشناسان ما اکنون با خرید جک سوزوکی کسی متضرر نخواهد شد و شاید بهتریتن زمان خرید این جک پارکینگی ایرانی هم اکنون باشد.
جک درب پارکینگی سوزوکی
فرمانهای خروجی:

Mortor1 : جهت اتصال موتور درب 1

Motor2  :جهت اتصال موتور درب 2

20VDC :جهت استفاده مدار چشمی و غیره در موارد لزوم

 فیوزها :

F1 :فیوز 2 آمپر جهت قطع برق موتور 1 در مواقع اضطراری .

F2 :فیوز2 آمپر جهت قطع برق موتور 2 در مواقع اضطراری .

F3 : فیوز 5 آمپر قطع برق کلی مدار در مواقع اضطراری.

پاک کردن ریموت:

جهت پاک کردن همه کد های ریموت ابتدا باید توسط دکمه A وارد منو rA شوید سپس با فشردن دکمه B زیر منو (Er ) را انتخاب کنید و با فشردن دکمه C عبارت  YES  را به معنای آیا مطمئن هستید که می گردد با فشردن مجدد کلید  C کلیه ریموت های موجود در سیستم می گردد و در حین عملیات سونسگمنت به صورت چرخان در می آید.

سیستم قابلیت ذخیره حداکثر ۹۰ ریموت کد لرنینگ را دارد
 برنامه ریزی حرکت جک های سوزوکی:

 توسط دکمه A وارد منوی (Pr)(Parameter) شوید و توسط دکمه B زمان باز شدن و بسته شدن هرلنگه و زمان کند شدن را به صورت مجزا تنظیم کنید.

 سرعت حرکت کند را توسط منوهای N2  وn1 وj2 وj1 را می توان تنظیم کرد .

سرعت استارت اولیه در بسته شدن را توسط منو های n3,n4 میتوان تنظیم کرد.

در صورت نیاز به حالت بسته شدن خودکار پارامتر (Auto Close) AC را با تخصیص عدد برحسب دهم می‌توان فعال کرد.

 توسط پارامتر(Open Delay) Odورودی تاخیر در باز شدن درب 2 را می توان فعال یا غیرفعال کرد که زمان آن ثابت و دو ثانیه می باشد.

 توسط پارامتر (Close Delay)CD تاخیر در بسته شدن درب 1 را می توان تنظیم کرد که زمان آن بین ۰ تا ۹۹ ثانیه می باشد.

توسط پارامتر (Pedestrians) PD می توان حالت تک لنگه را فعال نمود در این صورت دکمه دوم روی ریموت کنترل درب تک لنگه اختصاص می یابد.

 توسط پارامتر(Kick Back)CS می توان فشار نهایی پس از بسته شدن روی درب یک و تنظیم نمود این مد جهت اطمینان از بسته شدن درد در صورت وجود قفل برقی استفاده می گردد.

 توسط پارامتر(Reverse Stroke) RS می توان حالت حرکت معکوس بیش از استاد روی درب یک را فعال نبود این مد جهت سهولت در باز شدن قفل برقی تعبیه شده است.

نکته: برای ذخیره شدن تغییرات انجام شده در هر یک از پارامترها حتماً باید روی پارامترSA برویم و سپس کلید C را به عنوان تایید برای ذخیره فشار دهیم در این صورت عبارت SA چشمک میزند و تنظیمات خارج می‌شویم.
روش کار:

پس از دریافت فرمان استارت ابتدا موتور1 و سپس موتور 2 شروع به حرکت می‌کنند و بعد از رسیدن به زمان (O1-A1) به دور آهسته می‌رود اگر پارامتر(Stop) SPاس پی فعال باشد قبل از رفتن به دور آهسته یک ثانیه توقف می کند اگر قبل از اتمام رسیدن زمان حرکت دوباره فرمان استارت یا تک لنگه اعمال شود باعث متوقف شدن دربها می گردد و فرمان مادر باعث حرکت درب ها در جهت عکس می‌شود.

هنگامی که درب ها باز می شوند زمان توقف (Pause) در صورت فعال بودن حالت AC  آغاز می گردد در این هنگام نمایشگر شروع به شمارش زمان کرده اگرشی جلوی چشم بیاید شمارش از ابتدا آغاز میگردد.

اگر مد   AC فعال نباشد سیستم منتظر فرمان مجدد  میماند. اگر پارامتره(Close after Photo) CP فعال باشد پس از عبور از چشمی با توجه به از زمان تعیین شده در پارامتر(CP) در به طور خودکار بسته می شود توسط پارامترDP می‌توان تغییر عملکرد چشم را برای تمیز دادن انسان از اتومبیل با دقت دهم ثانیه تنظیم کرد .در همین حال اگر کانال ۴(D) توسط ریموت معرفی شده باشد دادندوشنبه ریموت سیستم قفل می‌شود و فراوانی در رسته نمی‌شود و نمایشگر علامت LO را نمایش می دهد و فلاشر یک بار چشمک میزند.

از این مد برای اسباب کشی میتوان استفاده کرد پس از دریافت فرمان برای بسته شدن اگرشی جلوی چشم باشد دربها حرکت نمی‌کنند و علامت PH به صورت چشمک بر روی نمایشگر نمایان می گردد.

 در هنگام بسته شدن دربها اگر شی جلوی چشم بیاید درب ها متوقف می گردند و پس از ۲ ثانیه در جهت عکس شروع به حرکت می‌کند.

در هنگام باز شدن نمایشگر ابتدا علامت (Open) OP را نمایش می دهد و هنگام بسته شدن علامت (close) CL .

در لحظه فشار نهایی درصورت فعال بودن علامت  CS نمایان می گردد.

برنامه ریزی اتوماتیک

ابتدا توسط کلید A روی حالت  (Automatic Setting)AS رفته بافشردن دکمه B  وارد مد تنظیمات اتوماتیک می‌شویم مراحل کار در فلوچارت تنظیمات آمده است. تنظیمات زمان در این حالت با دقت 0.1دهم ثانیه انجام میشود.

 

گل سرسبد جک سوزوکی کدام است؟


مطمئنا جک سوزوکی SZ400 پرفروشترین مدل این برند می باشد. این مدل به خاطر قیمت مناسب و همچنین سازگاری با اکثر دربهای پارکینگی فروش بالایی را در بین دیگر محصولات تجربه کرده است و بیشترین اصلاحی در جهت بهبود ابتدا روی این درب دو لنگه کنترلی ایجاد می شود.

منبع: البرز صنعت مبنا

:: بازدید از این مطلب : 117
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 مرداد 1400 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: